Kočičí sen (Příběh)

16. července 2014 v 14:10 | Kaya |  Články
Když tak koukám na spící Bellinku, kladu si otázky, o čem asi sní? Má nějaké sny?

Taková číča touží jen po jednom, ulovit TO! Je úplně jedno co, ale získat něco, co je nemožné. Ulovit, a lovit pořád a pořád.
Většina koček tenhle sport miluje. Naše Bellinka se učila s její mámou chytat myši už když jí byl měsíc.
A teď, když na ní přijde TA nálada, běhá po pokoji, číhá na mě za rohem, loví hračky na provázku a kouše do plyšových medvědů.

Napadlo mě napsat malý příběh.
Byla jsem už nějaká unavená. Lehla jsem si na svoje místečko do pelíšku, kde se cítím nejbezpečněji. Panička mě ještě pohladila a pak už se mi začaly zavírat víčka. Ale musím být ve střehu! Co kdyby se něco zahýbalo. Byla jsem po dnešním dni tak unavená.
Kde to jsem? Co tu dělám? ... Už vím! Tady jsem už jednou byla, ale panička mě vyhnala ven. Co..co to tak voní? Popošla jsem k velké skříňce. Po židli jsem vyskočila až na ni. Na skřínce leželo čerstvé masíčko! Vonělo přes celou místnost. A pak mi došlo, že jsem ve spíži! Tak sem ukládají všechny dobroty!
Ale ze všeho nejvíc voněla nějaká dobrota v tom sáčku! Šla jsem přesně za nosem. Náhle se sáček pohnul a z něj vyběhla myš! Ano! Opravdu to byla myš! Běžela jsem za ní! Už jsem myslela, že ji nechytím, prolezla každou mezerou, po poličce, z poličky na stolek, ze stolku na židli a obrovský skok dolů! Chytla jsem jí! Držela jsem jí pevně v čelistech. V tu chvíli přišla panička. Bála jsem se, že mě opět vyhodí a potrestá, ale začla se radovat a zavolala "Hele, Honzo! Podívej, Bella chytla myš!" vzala mě do náručí a zašeptala mi do ouška "Bello, tu myšku nech být, mám pro tebe za odměnu něco lepšího a vytáhla z šuplíku mojí oblíbenou kapsičku, dala mi ji do mističky a začala mě hladit, jak to mám ráda. "To jí budeme muset do spíže pouštět častěji" řekl Honza. No to se mi snad jen zdá! Sním jídlo ve spíži, ulovím myš a ještě mě pochválí.
V ten okamžik jsem se vzbudila, moje pravá panička mě pohladila.
Omyl. Teď jsem ta nejšťastnější kočka, protože lovení myší mě dnes teprve čeká! :-)Snad se vám povídka aspoň trochu líbila a napište mi, zda li mám napsat další :-)

Tak Čauky Mňauky!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 potkani-co-a-jak potkani-co-a-jak | E-mail | Web | 16. července 2014 v 14:11 | Reagovat

Moc hezké:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama